Yönetici Geliştirme Eğitimi

Yönetici Geliştirme Eğitimi nedir ?

Bu eğitim, yönetici ve adaylarının yönetim becerilerini geliştiren, olaylara, insanlara ve sorunlara farklı ve biraz daha yukarıdan ve geniş açıyla bakmalarını ve yaklaşmalarını sağlayan, bire bir, yüz yüze gerçekleştirilen bir Yönetici Geliştirme Eğitimidir.

Neden Yönetici Geliştirme Eğitimi almalıyım?

Öncelikle kilit pozisyonların yedeklenmesi, gelecek yeni pozisyonlar için insan kaynağının oluşturulması, sağlıklı ve işlevsel bir kariyer planlaması için tabii. Amaç, bugünkü ve gelecekteki işlerimizin güvenilir ellere emanet edilmesidir.

Peki, Yönetici Geliştirme Eğitimi’nin yöntemi nasıldır?

Öncelikle şirket tarafından belirlenen adaylara çeşitli anketler uygulayarak, grafiklerle liderlik yetkinliklerini ortaya koyarak bir farkındalık yaratıyoruz. 360 derece yapılan bu anket ve grafiklerde, adayın hem kendini nasıl gördüğü hem de başkaları tarafından nasıl görüldüğü ortaya çıkmaktadır. Buradan hareketle, adaya özel olarak belirlenen yönetici geliştirme eğitimi, akademik bilgi olmaksızın, kıssada hisseler yoluyla ve yüz yüze yapılıyor. Sunumlar ve ödevlerle desteklenerek adayların konuşma, sunum becerileri, işin ve görevin gerektirdiği profesyonel tutum ve davranışları da geliştiriliyor. Bunun için videomuzu izleyebilirsiniz.

Yönetici Geliştirme Eğitimine Kimler katılabilir?

Bir üst pozisyona hazırlanan yönetici ve adayları ile, yönetim kurulunda sorumluluk alacak gençler ve mevcut görevini daha iyi yapabilmesi için seçilen kişiler katılabilir. Takdir şirketindir.

Ne kadar sürüyor?

Yaklaşık 16-20 seans süren bu çalışma ortalama 5 ay sürmektedir. ( haftada bir gün ve 1 saat görüşme esas alındığında ) Ancak aday işletme ve üretim görevleri üstlenmiş ise, işletmeye dönük uygulamalı 5S, kaizen ve görsel yönetim gibi çalışmalarla birlikte bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Bu eğitimden kaç kişi yararlanabilir?

Ayrı ayrı olmak koşuluyla 1 günde 3 kişi ile çalışma yapılabilmektedir. Aynı coğrafi bölge esasına göre tabii.

Yönetici Geliştirme Eğitimi için şirketlerin sağlayacağı olanaklar nedir?

Bire bir karşılıklı görüşmelerin rahat yapılabilmesine olanak sağlayacak bir toplantı odası, bir projeksiyon cihazı ve kesinlikle de çay :))

Yönetici Geliştirme Eğitiminin sonunda ne olacak?

Adayların eğitimin başında çıkarılan liderlik grafikleri, en sonunda yapılacak grafiklerle kıyaslanarak başarı oranları ortaya konacak, Şirket yönetimine adaylarla ilgili olarak 3 değişik öneride bulunulacaktır :

a. Aday bir üst göreve ve yeni sorumluluklara istekli ve açıktır.

b. Aday bir üst göreve değil, kendi işine ağırlık vermelidir.

c. Aday işini ve kendini geliştirme konusunda isteksizdir.

Yönetici Geliştirme Eğitimi çok mu pahalı?

Hayır, çünkü şirketinizin geleceğini oluşturacak, seçilmiş çalışanlarınız için yatırım yapıyorsunuz. Bir gün içinde 3 kişi ile çalışma yapılabildiğini de hesaba katarsanız, yönetici geliştirme eğitimi için ödeyeceğiniz günlük ücret gözünüzü korkutmasın. Bunun için lütfen iletişim kurunuz.