Kaizen / Hep Daha İyisini Aramak

Kaizen / Daha iyisi olmaz mı?

Tabii ki olur. Yaptığımız her işi daha kolay, daha hızlı, daha ucuz, daha kaliteli ve güvenli yapabiliriz. Bunun için hepimiz hazırız aslında. Günlük yaşamımızda karşılaştığımız her soruna ” Ben olsam…” dediğimiz çok olmuştur. Ülkenin sağlık politikasından, dünyadaki açlık sorununa ve hatta tuttuğumuz takımın şampiyonluk mücadelesine kadar her konuda bir fikrimiz, değişik bir bakış açımız vardır.

Eğer Koca Sinan yaptıklarıyla yetinseydi bir Selimiye’miz olur muydu? Bir Mona Lisa ya da Macbeth hep daha iyinin arayışı değil midir? Ya siz sahip olduklarınızla yetinseydiniz bugünlere gelebilir miydiniz?

Kaizen’in temeli, bulduğunla yetinmeyerek hep daha iyinin peşinden koşabilmek, bunu yüreğinde hissedebilmektir. Her gün baktığını farklı görebilmek, işletme körlüğünün üstesinden gelebilmektir.

İşletmelerimizde de günlük koşuşturma içinde gözümüzden kaçan, göz alışkanlığı edindiğimiz binlerce küçük sorun olabilir. Bu eğitim ile bir taraftan Kaizen teorisi anlatılırken diğer taraftan da işletme içi uygulamalarla sorunlar ve çözümleri tespit edilmekte, günün sonunda en az 25 sorun ve çözümü tartışılır hale getirilmektedir.

Çeşitli oyunlarla süslenmiş 1 günlük bir eğitim olup, işletme ortamında ve uygulamalı olarak düzenlenmektedir.